Nowoczesne drukarki 3D, będąc jednym z najnowszych osiągnięć technologicznych, od kilku lat rewolucjonizują niemal każdą gałąź przemysłu. Drukarki 3D to urządzenie które umożliwiają tworzenie trójwymiarowych przedmiotów w oparciu o instrukcje z pliku cyfrowego w formacie STL. Najczęściej działają w oparciu o technologię FDM, czyli poprzez nakład...

Nowoczesne drukarki 3D, będąc jednym z najnowszych osiągnięć technologicznych, od kilku lat rewolucjonizują niemal każdą gałąź przemysłu. Drukarki 3D to urządzenie które umożliwiają tworzenie trójwymiarowych przedmiotów w oparciu o instrukcje z pliku cyfrowego w formacie STL. Najczęściej działają w oparciu o technologię FDM, czyli poprzez nakładanie kolejnych warstw materiału, aż do ukończenia drukowanego obiektu. Druk 3D umożliwia wytwarzanie skomplikowanych kształtów przy użyciu mniejszej ilości materiału niż tradycyjne metody produkcji. W naszym sklepie znajdziesz ogromny wybór drukarek 3D renomowanych producentów tj. Creality, Zortrax, Anycubic, Anec, Flashforge i wielu innych. W ofercie najwyższej klasy modele wykorzystujące do wydruków filament oraz drukarki żywiczne. Oferujemy drukarki 3d zarówno do użytkowników domowych, jak i dla profesjonalistów, którzy wykorzystują je w przemyśle. Wszystkie produkty objęte są długim okresem gwarancyjnym

Nasz firma oferuje możliwość wydruku próbnego. Dodatkowo zapewniamy pełne wsparcie techniczne i serwisowe oraz pomoc przy wyborze drukarki dla Ciebie. Masz pytania? - Napisz do nas na chacie lub zadzwoń!

NOWOCZESNE URZĄDZENIA DO DRUKU 3D

Postęp technologiczny w zakresie druku 3D jest ogromny. Dzisiaj każdy, kto chce projektować i drukować trójwymiarowe przedmioty, może realizować swoje kreatywne pomysły. Na przestrzeni ostatnich lat producenci zadbali o zwiększenie rozdzielczości oraz precyzji druku 3D, a także wytrzymałości mechanicznej i fizycznej tworzonych elementów. Wpłynęło to znacznie na zwiększenie popularności drukarek 3D. Obecnie drukarki są łatwe w obsłudze, wyposażone w intuicyjny panel oraz zaawansowane funkcje. Zapewniają niezawodność, wysoka rozdzielczość i precyzyjne wydruki. Dodatkowo posiadają solidną konstrukcję eliminującą wibrację, co przekłada się na dokładność, nawet w wydruku skomplikowanych kształtów. Niektórzy producenci oferują nawet modele dedykowane dla dzieci oraz szkolnictwa.

Oprócz drukarek 3D w naszym sklepie znajdziesz również m.in. termoformierki, suszarki filamentów oraz różne urządzenia do post-processingu, takie jak komory UV oraz myjki.

Rodzaje technologii druku 3D

Drukarka 3D to urządzenie, które umożliwia wykonanie druku przestrzennego, przy wykorzystaniu głównie tworzyw sztucznych, ale także metalu. W naszym sklepie dostępne są drukarki wykorzystujące różne technologie wydruku. Oto najpopularniejsze z nich:

FDM/FFF (Fused Deposition Modeling/Fused Filament Fabrication) - najbardziej popularna technologia druku polegająca na wtłaczaniu na platformę roboczą nawiniętego na szpulę materiału termoplastycznego (tzw. filamentu), który zostaje ogrzany do odpowiedniej temperatury. Materiał ten nakładany jest warstwowo. Ta metoda drukowania pozwala tworzyć nawet bardzo duże obiekty o wysokiej odporności.

DLP (Digital Light Processing) - w tej metodzie do wydruku produktu stosuje się materiały światłoczułe (tzw. fotopolimery), które utwardza się za pomocą światła UV projektora. Produkty powstałe w tej technologii druku są niezwykle dokładne i mają nadzwyczaj gładką powierzchnię, dlatego często znajdują zastosowanie głównie w jubilerstwie, medycynie i stomatologii.

SLA (Stereolitografia) – szybka metoda prototypowania, polegająca na polimeryzacji ciekłej żywicy odbitą od lustra wiązka lasera. Pozwala tworzyć produkty niezwykle dokładne, które idealnie odwzorowują geometrię i kształty danego obiektu, oraz uzyskiwanie elementów transparentnych oraz z bardzo cienkimi ściankami.

SLS (Selective Laser Sintering) – ta technologia druku wykorzystuje rozsypany sproszkowany polimer, którego kolejne warstwy spieka się za pomocą wiązki lasera. Aby nie doszło do spalenia obiektu, stosuje się azot. Metoda ta nie wymaga stosowania podpór, zapewnia szybki proces drukowania i jest precyzyjna i często stosuje się ją do wydruków seryjnych niewielkich ilości sztuk. Drukarki SLS oferują m.in. producenci Sinterit i Shinning.

Drukarka 3D najnowszej generacji

W magazynie naszego sklepu posiadamy wiele modeli najlepszych drukarek 3D oraz akcesoriów dostępnych obecnie na rynku. Obecnie najpopularniejszym modelem jest drukarka 3D Ender 3. Oferujemy również fachową poradę przy wyborze idealnego modelu dopasowanego do Twoich potrzeb oraz serwis, dzięki czemu drukarka 3D zakupiona u nas, będzie Ci służyć bardzo długo. Technologia 3D daje obecnie niesamowite możliwości, a różnorodność produktów sprawia, że żaden rodzaj druku nie jest już w zasadzie obcy. Pozostaje tylko wybrać drukarkę najlepiej dostosowaną do indywidualnych potrzeb i zacząć tworzyć!

Sprawdź pełną ofertę naszego sklepu i wybierz najlepszy sprzęt do druku 3D!

Więcej Mniej

Drukarki 3D 

na stronę
Pokazuje 1 - 30 z 362 elementów
Pokazuje 1 - 30 z 362 elementów