Zortrax M300 Plus

15 005,00 zł brutto
12 199,19 zł netto

Producent: Zortrax

Zortrax

Zortrax  sukcesywnie ulepsza swoje flagowe urządzenia, tak aby zapewnić  swoim użytkownikom najwyższą jakość druku 3D. Teraz przyszła kolej na M300, czyli urządzenie o największym obszarze roboczym, dostępnym w ofercie Zortrax – jego najnowsza wersja M300 Plus

M300 Plus charakteryzuje się jednym z największych obszarów roboczych wśród dostępnych urządzeń desktopowych. Obszar roboczy o wymiarach 300 x 300 x 300 mm pozwala na drukowanie 3D w całości modeli wielkoformatowych. Przekłada się to bezpośrednio na oszczędność czasu i zwiększenie efektywności pracy.  M300 Plus to najnowszy model z serii drukarek Zortrax M Plus – oferuje on tę samą niezawodność i jakość wydruków, jaką znają użytkownicy poprzednich modeli drukarek 3D od Zortrax.

Większe pole robocze, umożliwia drukowanie makiet architektonicznych, elementów wystroju wnętrz, a także prototypów silników lub obudów do sprzętu AGD. Wprowadzona w M300 Plus łączność bezprzewodowa (moduł Wi-Fi oraz port Ethernet) pozwala na zarządzanie dużą farmą drukarek 3D, przyspieszając tym samym procesy produkcyjne.

Drukarka 3D została wyposażona w kamerę, która pozwala na bieżąco monitorować proces wydruku i uniknąć ewentualnych błędów podczas tworzenia prototypów. Kolejną zmianą poprawiającą komfort korzystania z urządzenia jest pojawienie się w drukarce wyświetlacza z intuicyjnym interfejsem (podobnym do tego z najnowszej wersji M200 Plus).

Modyfikacjom uległ ekstruder urządzenia, również głowica została zmieniona na wersję V3 – wprowadzona została równocześnie nowa geometria dyszy. Te wydawałoby się drobne zmiany znacząco poprawiają wydajność i precyzję druku. Dodatkowo, skracają czas nagrzewania się sprzętu i umożliwiają druk 3D  z materiałów specjalnych (np. elastycznych).

Zortrax umożliwia korzystanie zarówno z filamentów pochodzących z oferty innych producentów. M300 Plus wyposażona jest też w specjalny czujnik, który informuje użytkownika o braku materiału, minimalizując straty przy wydruku. M300 Plus obsługuje obecnie wszystkie materiały dedykowane Zortrax M300, a także Z-ULTRAT.

Technologia drukuFDM
Obszar roboczy300 x 300 x 300 mm
Grubość warstwy90-290 microns
Rodzaj filamentówZ-ULTRAT, Z-PETG, Z-GLASS, Z-HIPS, Z-ASA Pro, Z-PLA Pro, Z-ESD
Średnica filamentu1,75
Średnica głowicy drukującej0,4
Zakres temperatury pracy dyszy290° C
Powierzchnia stołu roboczegoPerforated,
Temperatura platformy105° C
Kalibracja platformy roboczejAutomatyczna
Kamera z podglądemTak
Zasilanie110 V ~ 5.9 A 50/60 Hz ; 240 V ~ 2.5 A 50/60 Hz
ŁącznośćWi-Fi, Ethernet, USB
OprogramowanieZ-SUITE
Format plików.stl, .obj, .dxf, .3mf
Dołączony materiał do drukowania:2 szpule
Pobór mocy360 W