Zortrax M300 Plus

18 806,70 zł brutto
15 290,00 zł netto

Producent: Zortrax

Zortrax

Zortrax  sukcesywnie ulepsza swoje flagowe urządzenia, tak aby zapewnić  swoim użytkownikom najwyższą jakość druku 3D. Teraz przyszła kolej na M300, czyli urządzenie o największym obszarze roboczym, dostępnym w ofercie Zortrax – jego najnowsza wersja M300 Plus

M300 Plus charakteryzuje się jednym z największych obszarów roboczych wśród dostępnych urządzeń desktopowych. Obszar roboczy o wymiarach 300 x 300 x 300 mm pozwala na drukowanie 3D w całości modeli wielkoformatowych. Przekłada się to bezpośrednio na oszczędność czasu i zwiększenie efektywności pracy.  M300 Plus to najnowszy model z serii drukarek Zortrax M Plus – oferuje on tę samą niezawodność i jakość wydruków, jaką znają użytkownicy poprzednich modeli drukarek 3D od Zortrax.

Większe pole robocze, umożliwia drukowanie makiet architektonicznych, elementów wystroju wnętrz, a także prototypów silników lub obudów do sprzętu AGD. Wprowadzona w M300 Plus łączność bezprzewodowa (moduł Wi-Fi oraz port Ethernet) pozwala na zarządzanie dużą farmą drukarek 3D, przyspieszając tym samym procesy produkcyjne.

Drukarka 3D została wyposażona w kamerę, która pozwala na bieżąco monitorować proces wydruku i uniknąć ewentualnych błędów podczas tworzenia prototypów. Kolejną zmianą poprawiającą komfort korzystania z urządzenia jest pojawienie się w drukarce wyświetlacza z intuicyjnym interfejsem (podobnym do tego z najnowszej wersji M200 Plus).

Modyfikacjom uległ ekstruder urządzenia, również głowica została zmieniona na wersję V3 – wprowadzona została równocześnie nowa geometria dyszy. Te wydawałoby się drobne zmiany znacząco poprawiają wydajność i precyzję druku. Dodatkowo, skracają czas nagrzewania się sprzętu i umożliwiają druk 3D  z materiałów specjalnych (np. elastycznych).

Zortrax umożliwia korzystanie zarówno z filamentów pochodzących z oferty innych producentów. M300 Plus wyposażona jest też w specjalny czujnik, który informuje użytkownika o braku materiału, minimalizując straty przy wydruku. M300 Plus obsługuje obecnie wszystkie materiały dedykowane Zortrax M300, a także Z-ULTRAT.

Technologia druku FDM
Obszar roboczy 300 x 300 x 300 mm
Grubość warstwy 90-290 microns
Rodzaj filamentów Z-ULTRAT, Z-PETG, Z-GLASS, Z-HIPS, Z-ASA Pro, Z-PLA Pro, Z-ESD
Średnica filamentu 1,75
Średnica głowicy drukującej 0,4
Zakres temperatury pracy dyszy 290° C
Powierzchnia stołu roboczego Perforated,
Temperatura platformy 105° C
Kalibracja platformy roboczej Automatyczna
Kamera z podglądem Tak
Zasilanie 110 V ~ 5.9 A 50/60 Hz ; 240 V ~ 2.5 A 50/60 Hz
Łączność Wi-Fi, Ethernet, USB
Oprogramowanie Z-SUITE
Format plików .stl, .obj, .dxf, .3mf
Dołączony materiał do drukowania: 2 szpule
Pobór mocy 360 W

Recenzje

Rated 5.00 on the scale 1 - 5 based on 2 customer reviews

Sprawdzone: 300 x 300 x 300 mm

Porównując ze starszym modelem M300 - wprowadzone modyfikacje w M300 Plus pozwoliły zwiększyć wydajność i poprawić precyzję druku. Łączność WiFi i podgląd wydruku online, to zdecydowanie przydatne dodatki, które mają znaczący wpływ na wygodę użytkowania drukarki.

Czy ta opinia była pomocna? Tak Nie

Idealny sprzęt dla architekta

Drukarka prosta w obsłudze, łatwa do opanowania także dla tych, którzy dopiero zaczynają korzystać z drukarki 3D.

Czy ta opinia była pomocna? Tak Nie