Wyprzedaż! Zortrax Apoller

Zortrax Apoller

27 674,00 zł brutto
22 499,19 zł netto

Producent: Zortrax

Zortrax Apoller to inteligentne urządzenie, które automatycznie wygładza modele drukowane 3D w technologii FDM/FFF za pomocą oparów butanonu (MEK) lub acetonu, aby usunąć widoczne warstwy.

Zortrax

Automatyczny proces obróbki końcowej

Zortrax Apoller to inteligentne urządzenie do wygładzania oparami, oferujące wydajność narzędzia klasy przemysłowej. Każdy aspekt procesu wygładzania jest zarządzany za pomocą specjalnych algorytmów, aby modele drukowane w technologii FDM/FFF uzyskały wygląd elementów wykonanych technologią formowania wtryskowego.

Poznaj technologię SVS

Zortrax Apoller wykorzystuje technologię Zortrax SVS (Smart Vapor Smoothing) do wygładzania wydruków 3D oparami z acetonu i butanonu (MEK).

Technologia inteligentnego wygładzania oparami SVS (Smart Vapor Smoothing) w Zortrax Apoller opiera się na zaawansowanych algorytmach zarządzających temperaturą, ciśnieniem i stężeniem par rozpuszczalnika w podwójnie uszczelnionej, hermetycznej komorze wygładzającej. Ciśnienie wewnątrz komory jest utrzymywane zawsze poniżej ciśnienia otoczenia, aby zapobiec wydostawaniu się oparów na zewnątrz.

Powierzchnie jak w formowaniu wtryskowym

W zależności od wykorzystanego filamentu Zortrax Apoller nadaje modelom błyszczącą lub matową powierzchnię. Dzięki usunięciu widocznych warstw, modele uzyskują estetykę zbliżoną do produktów wykonanych w technologii formowania wtryskowego. Proces wygładzania pozostawia materiały na bazie ASA z matowym wykończeniem. Pozostałe filamenty uzyskują błyszczące powierzchnie.

Technologia SVS

Technologia SVS (Smart Vapor Smoothing) jest kompatybilna zarówno z acetonem, jak i butanonem (MEK). Działa w 4 prostych krokach.

Zaawansowany system bezpieczeństwa

Komora wygładzająca w Zortrax Apoller jest zabezpieczona układem dwóch redundantnych uszczelek. Ciśnienie w jej wnętrzu jest utrzymywane poniżej poziomu ciśnienia atmosferycznego na każdym etapie procesu wygładzania. Dzięki temu opary nie wydostają się z komory wygładzającej. Ponadto, Zortrax Apoller pozostawia komorę zablokowaną nawet podczas przerwy w dostawie prądu. Po ponownym włączeniu zasilania urządzenie automatycznie oczyszcza komorę przed zezwoleniem na jej otwarcie.

II 1/- G Ex h IIB T2 Ga/-

Zgodność z dyrektywą ATEX

Precyzyjne systemy bezpieczeństwa zostały zaprojektowane w celu spełnienia norm wymaganych przez dyrektywę ATEX 2014/34/UE ws. stref zagrożonych wybuchem. Dyrektywa ATEX składa się z dwóch aktów wydanych przez UE, które regulują dozwolone urządzenia i środki bezpieczeństwa niezbędne w strefach zagrożonych wybuchem.

Wygładzanie seryjne

Zortrax Apoller potrafi wygładzić wiele modeli naraz.

Cały obszar roboczy można wypełnić modelami, o ile znajdują się one w odległości 2-3 cm od siebie. Nie wpływa to na czas pracy urządzenia, ani na ilość zużywanego rozpuszczalnika, zapewniając przy tym taką samą wysoką jakość wygładzania.

Jedna drukarka Zortrax M200 Plus drukuje model pokrywy skrzyni biegów w 73h 40 min, używając filamentu Z-ABS, wysokości warstwy 0,14 mm i wypełnieniu 50%. Drukarka 3D może drukować dwa takie modele na tydzień, natomiast Zortrax Apoller wygładzi je podczas zaledwie jednej sesji, trwającej zaledwie 3 godzin. W ten sposób Zortrax Apoller może wygładzić w jeden dzień wydruki czterech drukarek 3D pracujących non-stop przez tydzień.

Wymiary 671 x 396 x 388 mm
Waga 30 kg
Obszar roboczy 300 x 250 x 250 mm
Zasilanie 110 V ~ 13,6 A 50/60 Hz ; 240 V ~ 6,3 A 50/60 Hz
Łączność Wi-Fi, Ethernet, USB
Pobór mocy max 1500 W

Recenzje

Rated 4.00 on the scale 1 - 5 based on 1 customer reviews

Inteligentne urządzenie do profesjonalnego przetwarzania końcowego wydruków FDM

Dzięki urządzeniu Apoller, Twoje wydruki mogą być nie do odróżnienia od części formowanych wtryskowo. Jeśli kiedykolwiek miałeś okazję parować wydruki w acetonie, standardowymi sposobami, np. zamykając wydruk w plastikowym pojemniku, docenisz pomysł Zortraxa na zautomatyzowanie tego procesu. Ze względu na niebezpieczeństwo związane z użytkowaniem substancji takich jak MEK oraz aceton, maszyna została wyposażona w wiele systemów chroniących użytkownika przed rozpuszczalnikiem, w tym podwójne uszczelnienie, które oddziela aktywne środowisko wygładzania od użytkownika, oraz elektromagnetyczne blokady, które aktywują się w takiej sytuacji, jak przerwa w zasilaniu. Minusem tej maszyny jest zdecydowanie cena, która może stanowić argument na ,,nie", przy rozważaniach dotyczących jej zakupu.

Czy ta opinia była pomocna? Tak Nie