UBOT 3D P440

ZAMKNIĘTA GRZANA KOMORA ROBOCZA TO KONIEC PROBLEMÓW ZE SKURCZEM MATERIAŁÓW!

Drukarka 3D jest wyposażona w grzaną komorę roboczą przez niezależny system o mocy 1500W. To rozwiązanie znane z przemysłowych systemów do druku 3D z termoplastów, ale różniące się znacząco właściwościami od urządzeń desktopowych gdzie podgrzewanie odbywa się w niekontrolowany sposób przez ciepło emitowane przez sam stół roboczy. W P440 rozprowadzanie ciepła odbywa się za pomocą kilku niezależnych wentylatorów – ruch powietrza nie powoduje nagłych zmian temperatur. Powietrze usuwane jest z komory za pomocą kolejnego wentylatora i filtrowane przez czterofunkcyjny filtr komory: HEPA, węglowy, PP oraz zimnej katalizy. Dzięki temu zyskujemy stabilniejszy proces wydruku i możliwość drukowania detali z materiałów o podwyższonym skurczu takich jak: ABS, PC-ABS, ASA, HIPS, NANO-CARBON na całym polu roboczym!

SYSTEM U-ME

Od dzisiaj twoje wydruki będą powtarzalne niezależnie od wybranego materiału! Dzięki autorskiemu algorytmowi, nasze drukarki uzyskują stabilność wymiarową drukowanych elementów i tolerancję 0,05 mm w każdej osi drukowanego detalu.

Twoja drukarka poinformuje cię, że kończy się filament!

Kontrola podawania materiału:

Drukarka 3D jest w stanie wykryć nie tylko koniec filamentu na rolce, lecz również ewentualne problemy z jego podawaniem (np. zatkana dysza, zaplątany materiał etc.).

Pomiar masy materiału:

Oprogramowanie drukarki 3D na bieżąco monitoruje postępy pracy np. przez urządzenia mobilne, dzięki czemu użytkownik w każdej chwili może sprawdzić rzeczywiste dane na temat ilości pozostałego materiału i uzupełnić go zanim się skończy. Dodatkowo drukarka 3D informuje o krytycznych stanach komunikatami wysyłanymi przez aplikację. Np. na 1 godzinę przed końcem materiału na rolce użytkownik otrzymuje powiadomienie o zbliżającej się konieczności uzupełnienia filamentu. Inne typy powiadomień to m.in. zatrzymanie wydruku na skutek problemu oraz zakończenie drukowania elementu.

DODATKOWA ENERGIA, TAK NA WSZELKI WYPADEK

Drukarka P440, jest wyposażona w autorski system zabezpieczenia przeciwprądowego i podtrzymania energii U-ME. Podczas awarii zasilania urządzenie jest w stanie pracować przez 15 minut przy utrzymaniu wcześniej zadanych parametrów druku 3D. Dzięki czemu mamy pewność, że wydruk zostanie ukończony!

WBUDOWANA PAMIĘĆ, WBUDOWANA KAMERA I ŁĄCZNOŚĆ WI-FI!

Kopiuj swoje pliki z projektami wydruków bezpośrednio do pamięci drukarki, lub zgrywaj zdalnie poprzez sieć Wi-Fi i podglądaj proces wydruku w jakości HD z każdego miejsca na świecie dzięki dedykowanej aplikacji mobilnej.

DRUKUJ Z PEEK!

Poszukujesz materiału o dużej sztywności i wytrzymałości? Na drukarce P440 możesz drukować z PEEK – dzięki zaawansowanej konstrukcji drukarki możesz wykorzystywać ten materiał bez żadnych przeszkód. To krok milowy w przemysłowym wykorzystaniu drukarek 3D!

HOTEND HELLFIRE

Hotend Hellfire to głowica drukująca pozwalająca na stosowanie materiałów wysokotemperaturowych. Ma intuicyjny system wymiany narzędzi dzięki czemu można szybko zmieniać średnice dyszy co 0.1 mm – od 0.2mm do 1.2mm. Posiada zwiększoną moc grzałek (double-fire), aby osiągnąć zadaną temperaturę jeszcze szybciej. Maksymalna temperatura dyszy to 400°C.

NOWY EKSTRUDER UBOT HERKULES

Autorski ekstruder pozwala na wytłaczanie materiału ze zdwojoną siłą (double – jugger) dzięki zastosowaniu podwójnego sprzężenia oraz zwiększonego momentu obrotowego. Obie te cechy wpływają na lepsze, bardziej precyzyjne ekstrudowanie materiału oraz zmniejszenie ryzyka „przetarcia” filamentu.

AUTOMATYCZNA KALIBRACJA STOLIKA

Stół roboczy jest auto-poziomowany. Czujnik mapuje jego powierzchnię i tworzy obraz za pomocą metody elementów skończonych. Dzięki temu jest on wypoziomowany względem dyszy drukującej i zapewnia idealną przyczepność drukowanego modelu do powierzchni. Stół posiada gładką powierzchnię i pozwala na drukowanie płaskich podstaw bez konieczności stosowania dodatkowych raftów.

DODATKOWE CECHY

  • pamięć wewnętrzna – możliwość wysłania pliku z komputera na dysk drukarki 3D

  • integracja z aplikacją komputerową i telefonem – system chmury umożliwiającej podłączenie kilku urządzeń naraz

Technologia druku FFF
Wymiary 1110 x 605 x 730 mm
Waga 160
Obszar roboczy 440 x 330 x 300 mm
Grubość warstwy od 50 mikronów
Rodzaj filamentów możliwośćdrukowania z ponad 50 materiałów np.: PLA, ABS, PET, FLEX, Nylon, Hips, „drewno”, „miedź”, materiały z włóknemwęglowym, materiałyelastyczne „gumopodobne” iwieleinnych
Średnica filamentu 1.75 mm
Średnica głowicy drukującej 0.2/1.2 mm, także głowice specjalne, wzmacniane
Zakres temperatury pracy dyszy do 400˚C
Liczba głowic 1 lub 2* głowice drukujące,
Temperatura platformy do 160 ˚C
Kalibracja platformy roboczej auto
Grzana komora tak
Zasilanie 240V AC ~ 11A 50/60 Hz
Łączność USB, WIFI, Wbudowana Pamięć Urządzenia
Oprogramowanie Simplify3D wraz z presetem ustawień
Gwarancja 2 lata (dodatkowo możliwość wykupienia pakietu gwarancjaPLUS)
Pobór mocy 2500 W

Recenzje