Liquid Crystal PRO

31 999,00 zł brutto
26 015,45 zł netto

Producent: PHOTOCENTRIC 3D

Liquid Crystal Pro to wysokorozdzielcza, wielkoformatowa drukarka 3D, idealna do wykonywania bardzo dużych obiektów.

PHOTOCENTRIC 3D

Drukarka 3D DPP Liquid Crystal PRO

Istotą działania drukarki jest opatentowana technologia DPP (Daylight Polymer Printing). Poprzez połączenie wysokorozdzielczego ekranu LCD i specjalnie opracowanych żywic polimerowych stworzono urządzenie o atrakcyjnym wyglądzie, pozwalające na tworzenie precyzyjnych modeli za ułamek kosztów, jakie trzeba by wydać w innych drukarkach 3D.

Liquid Crystal Pro to wysokorozdzielcza, wielkoformatowa drukarka 3D, idealna do wykonywania bardzo dużych obiektów. Posiadamy szeroką i stale rozwijaną gamę żywic współpracujących z tym urządzeniem. Są to fotopolimery o bardzo zróżnicowanych właściwościach mechanicznych, od elastycznych, aż po charakteryzujące się wysoką twardością i wytrzymałością. Obszar roboczy o niespotykanych wymiarach 470 x 240 x 340 mm jest idealny dla architektów, projektantów, inżynierów oraz do wykonywania dużych prototypów przemysłowych. Niezależnie od ilości umieszczonych na platformie roboczej modeli (o takiej samej wysokości), czas ich wydruku będzie taki sam jak w przypadku drukowania jednego modelu.

Lc-Daylight-Pro-Firm-Resin.png

Niedrogie żywice Daylight

Specjalnie opracowana dla drukarki Liquid Crystal Pro żywica Pro Firm jest idealna do drukowania obiektów zajmujących wielkość całego obszaru roboczego urządzenia. Jej niewątpliwą zaletą jest fakt, że jest zmywalna wodą i nie wymaga stosowania żadnych innych substancji chemicznych.

Nowy rodzaj kuwety na żywicę

Całkowicie przeprojektowana kuweta na żywicę umożliwia łatwiejsze zakładanie folii FEP (VAT film), pozwalając pozostać jej o wiele dłużej odpowiednio naciągniętą. Lepszy naciąg nie tylko wydłuża żywotność folii, ale też umożliwia łatwiejsze oderwanie od niej drukowanej warstwy, co w znacznym stopniu zwiększa prędkość druku i ma ogromne znaczenie przy tak dużym obszarze roboczym.

Wyświetlacz LCD

Integralną częścią drukarki jest niemodyfikowany, 23,8” ekran LCD o rozdzielczości 4K. Pozwala on na uzyskanie rozdzielczości XY (wielkości piksela) na poziomie 137 mikrometrów, co gwarantuje uzyskanie bardzo dokładnego odwzorowania i szczegółowości drukowanego modelu.

Duży obszar roboczy

Obszar roboczy o wymiarach 470 x 240 x 340 mm pozwala na wykonywanie modeli z żywic fotopolimerowych o niespotykanych dotychczas rozmiarach. Zalety technologii DPP, pozwalające na naświetlanie obszaru roboczego w całym jego zakresie równocześnie, umożliwia nam rozpoczęcie szybkiej produkcji małoseryjnej.

Technologia drukuDaylight Polymer Printing
Wymiary820 x 740 x 490 cm
Waga68 kg
Obszar roboczy470 x 240 x 340 mm
Grubość warstwy50, 100 mikronów
Rozdzielczość drukuXY: 137 mikronów
Prędkość naświetlania dla warstwy 100 mikrometrów:50-100 sek/warstwę
Specyfikacja LCDLCD: 23.8" 3840×2160 px
Kompatybilne żywicePhotocentric Daylight resins
Zasilanie110 - 240 V
ŁącznośćUSB, Display Port
Wymagania sprzętoweWindows, Linux, OSX
OprogramowanieCreation Workshop
Format plikówSTL
Dołączony materiał do drukowania:5 Kg Pro Hard Black resin
Gwarancja12 miesięcy z możliwością przedłużenia

Instrukcja obsługi

Instrukcja obsługi Liquid Crystal PRO

Pobierz (1.41M)