Liquid Crystal PRECISION

7 999,00 zł brutto
6 503,25 zł netto

Producent: PHOTOCENTRIC 3D

Liquid Crystal PRECISION to idealna drukarka 3D przeznaczona zarówno do drukowania bardzo precyzyjnych modeli 3D, przez co idealnie sprawdzi sięzaróno w branży jubilerskiej, jak i stomatologicznej.

PHOTOCENTRIC 3D

Drukarka 3D Liquid Crystal PRECISION

Liquid Crystal PRECISION to idealna drukarka 3D przeznaczona zarówno do drukowania bardzo precyzyjnych modeli 3D, przez co idealnie sprawdzi sięzaróno w branży jubilerskiej, jak i stomatologicznej. Oferuje wysokiej jakości wydruki 3D przy zachowaniu niskich kosztów eksploatacji i prostoty w obsłudze. Istotą działania drukarki jest opatentowana technologia DPP (Daylight Polymer Printing). Poprzez połączenie wysokorozdzielczego ekranu LCD i specjalnie opracowanych żywic polimerowych stworzono urządzenie o atrakcyjnym wyglądzie, pozwalające na tworzenie precyzyjnych modeli za ułamek kosztów, jakie trzeba by wydać w innych drukarkach 3D.
Informacja: Nie ma możliwości stosowania żywicy Daylight w kolorze transparentnym (bezbarwnym). Żywica zawsze musi być zabarwiona.

Liquid Crystal PRECISION, dzięki zastosowaniu najnowocześniejszego, wysokorzdzielczego ekranu LCD, zapewnia dokładność druku, jaka spotykana była dotychczas w urządzeniach kosztujących kilkanaście razy więcej. Jest solidna, niezawodna i łatwa w obsłudze. Posiadamy szeroką i stale rozwijaną gamę żywic współpracujących z tym urządzeniem. Są to fotopolimery o bardzo zróżnicowanych właściwościach mechanicznych, od elastycznych, aż po charakteryzujące się wysoką twardością i wytrzymałością. Obszar roboczy o wymiarach 123 x 69 x 160 mm jest idealny dla projektantów, inżynierów, stomatologów, jubilerów oraz producentów aparatów słuchowych.

Wysokorozdzielczy wyświetlacz LCD

Integralną częścią drukarki jest niemodyfikowany ekran LCD o rozdzielczości 2K oraz wielkości 5". Pozwala on na uzyskanie rozdzielczości XY (wielkości piksela) na poziomie 45 mikrometrów, co gwarantuje uzyskanie idealnego odwzorowania i szczegółowości drukowanego modelu.

Solidna i wytrzymała oś Z

Aby uzyskać jak największą dokładność oraz powtarzalność drukowanych w 3D modeli, zaprojektowano sztywną oś Z, która korzysta z najlepszych, wyprodukowanych w Europie podzespołów.

Niedrogie żywice Daylight

Żywice Daylight oferują szeroki zakres dostępnych twardości oraz elastyczności, co w połączeniu z szeroką gamą kolorystyczną, pozwala na większą wszechstronność w ich wykorzystaniu. Niewątpliwą zaletą oferowanych żywic jest fakt, że są one zmywalne wodą i nie wymagają stosowania żadnych innych substancji chemicznych.

Technologia drukuDaylight Polymer Printing
Wymiary 578 x 376 x 346 mm
Waga15 kg
Obszar roboczy123 x 69 x 160 mm
Grubość warstwy25, 50, 100 mikrometrów
Rozdzielczość drukuXY: 47 mikrometrów
Prędkość naświetlania dla warstwy 100 mikrometrów:7-11 sek/warstwę
Specyfikacja LCD5.5″ 2560×1440 px
Rozdzielczość XY45 mikrometrów
Kompatybilne żywicePhotocentric Daylight resins
Zasilanie100–240 V
ŁącznośćUSB, HDMI
Wymagania sprzętoweWindows, Linux, OSX
OprogramowanieCreation Workshop (roczna licencja)
Format plikówSTL
Gwarancja12 miesięcy