Liquid Crystal Magna

Producent: PHOTOCENTRIC 3D

PHOTOCENTRIC 3D

Drukarka żywicowa SLA Liquid Crystal Magna

 

Specyfikacja

 • Technologia druku:Daylight Polymer Printing
 • Specyfikacja LCD:23,8″ 3840x2160 px
 • Łączność:USB, Ethernet, WiFi
 • Sterowanie drukarką 3D: drukarka działa samodzielnie, bez koniecznośic podłaczania do komputera
 • Kompatybilne żywice:Daylight Magna
 • Obszar roboczy: 510 x 280 x 350 mm
 • Wysokość warstwy: 25, 50, 100, 150, 200 mikrometrów
 • Rozdzielczość XY ekranu:137 mikrometrów (średnia precyzja kształtuje się na poziomie 50 mikrometrów)
 • Prędkość naświetlania dla warstwy 100 mikrometrów: 3-8 s (w zależności od rodzaju żywicy)
 • Prędkość przyrostu modelu: 13,3 mm na godzinę
 • Oprogramowanie: Photocentric Studio (licencja dożywotnia, dwustanowiskowa)
 • Wymiary drukarki: 850 x 650 x 950 mm
 • Waga:100 kg
 • Pozostałę funkcje:autohoming, aluminiowa platforma pokryta PTFE, mechanizm wspomagający odrywanie warstw
 • Gwarancja:1 rok

Istotą działania drukarki jest opatentowana technologia DPP (Daylight Polymer Printing). Poprzez połączenie wysokorozdzielczych ekranów LCD i specjalnie opracowanych żywic polimerowych stworzono urządzenie o atrakcyjnym wyglądzie i prostej obsłudze. Specjalnie opracowane żywice idealnie współgrają z długością fali i natężeniem światła emitowanego przez ekran LCD, pozwalając tym samym na uzyskanie idealnych wydruków przy zachowaniu relatywnie niskiej ceny.

Dlaczego wybierać pomiędzy dużym obszarem roboczym i precyzją, a nie mieć obu tych parametrów w jednym urządzeniu? Liquid Crystal Magna jest odpowiedzią na potrzeby runku ukierunkowane na szybką masową produkcję. Paramtery tej drukarki 3D sprawiają, że znajdzie ona zastosowanie w branży stomatologicznej do produkcji alignerów, motoryzacji, produkcji figurek oraz każdej innej, w której konieczne jest przeprowadzanie szybkiego prototypowania. 

Przystepne cenowo żywice Daylight

Żywice Daylight oferują szeroki zakres dostępnych twardości oraz elastyczności, co w połączeniu z szeroką gamą kolorystyczną, pozwala na większą wszechstronność w ich wykorzystaniu. Aktualnie dostepne żywice dobrano tak, aby mogły one znaleźć zastosowanie niemal w kazdej dostepnej branży

Nowy rodzaj kuwety na żywicę

Całkowicie przeprojektowana kuweta na żywicę umożliwia łatwiejsze zakładanie folii FEP (VAT film), pozwalając pozostać jej o wiele dłużej odpowiednio naciągniętą. Lepszy naciąg nie tylko wydłuża żywotność folii, ale też umożliwia łatwiejsze oderwanie od niej drukowanej warstwy, co w znacznym stopniu zwiększa prędkość druku i ma ogromne znaczenie przy tak dużym obszarze roboczym. Nowa kuweta wyposażona została również w nowe poreczne uchwyty, przestrzeń ułatwiającą zlewanie niewykorzystanej żywicy oraz podziałkę informującą uzytkownika o ilości znajdującej się w niej żywicy.

Wyświetlacz LCD

Integralną częścią drukarki jest wysokorozdzielczy 23,8” ekran LCD o rozdzielczości 4K Ultra HD. Pozwala on na uzyskanie rozdzielczości XY (wielkości piksela) na poziomie 137 mikrometrów, co gwarantuje uzyskanie bardzo dokładnego odwzorowania i szczegółowości drukowanego modelu. Średnia uzyskiwana dokładnośc kształtuje się na poziomie 50 mikrometrów.

Duży obszar roboczy

Obszar roboczy o wymiarach 510 x 280 x 350 mm pozwala na wykonywanie modeli z żywic fotopolimerowych o niespotykanych dotychczas rozmiarach. Zalety technologii DPP, pozwalające na naświetlanie obszaru roboczego w całym jego zakresie równocześnie, umożliwia nam rozpoczęcie szybkiej produkcji małoseryjnej. Liquid Crystal Magna jest największa na rynku drukarką 3D, korzystającą z technologi LCD.

Technologia druku Daylight Polymer Printing
Wymiary 850 x 650 x 950 mm
Waga 100 kg
Obszar roboczy 510 x 280 x 350 mm
Grubość warstwy 25, 50, 100, 150, 200 mikrometrów
Prędkość naświetlania dla warstwy 100 mikrometrów: 3-8 s (w zależności od rodzaju żywicy)
Specyfikacja LCD 23,8″ 3840x2160 px
Rozdzielczość XY 137 mikrometrów (średnia precyzja kształtuje się na poziomie 50 mikrometrów)
Kompatybilne żywice Daylight Magna
Łączność USB, Ethernet, WiFi
Oprogramowanie Photocentric Studio (licencja dożywotnia, dwustanowiskowa)
Gwarancja 12 miesięcy

Recenzje

Rated 5.00 on the scale 1 - 5 based on 1 customer reviews

Wielkoformatowa żywiczna drukarka 3D dla profesjonalistów

Drukarka od producenta żywicznych drukarek 3D z siedzibą w Peterborough w Wielkiej Brytanii. Biorąc pod uwagę jej cenę oraz obszar roboczy: 510 mm x 280 mm x 350 mm, nie jest to zdecydowanie drukarka dla hobbystów, ale pełnoprawna maszyna robocza do tworzenia prototypów oraz funkcjonalnych części. Producent zadbał o niezawodność maszyny i niezmiennie dobrą i powtarzalną jakość wydruków, a ekran 4K Ultra HD drukarki zapewnia szybki czas utwardzania od 3 do 8 sekund. LC Magna może być używana między innymi do masowej produkcji modeli dentystycznych: możesz wydrukować 46 łuków zębowych w ciągu zaledwie dwóch godzin, co znacznie obniża koszty.

Czy ta opinia była pomocna? Tak Nie