Builder Extreme 2000 PRO

Producent: Builder

Builder

Builder Extreme 2000 PRO to jedna z największych wielkoformatowych drukarek 3D dostępnych na rynku.

Maksymalna wielkość druku to 700x700x1700 mm (XYZ). Extreme 2000 PRO jest wyposażony w elementy, które sprawiają, że drukowanie 3D na dużą skalę jest bezproblemowe. Funkcje, takie jak wykrywanie filamentu i system UPS, który wznawia drukowanie po zaniku zasilania, sprawiają, że jest to niezawodna maszyna do drukowania trwającego nawet setki godzin. Jednocześnie system blokowania drzwi, filtr powietrza BOFA i 7-calowy wyświetlacz dotykowy sprawiają, że jest to przyjazna dla użytkownika, profesjonalna, a jednocześnie niedroga drukarka 3D. Dołączony zestaw akcesoriów zawiera dysze 0,4, 0,8 i 1,2 mm oraz niezbędne narzędzia do konserwacji.

Builder Extreme jest dostarczany z oprogramowaniem do cięcia Simplify3D i zoptymalizowanymi profilami FFF dla dysz 0,4, 0,8 i 1,2 mm.

7-calowy ekran dotykowy pozwala na pełną kontrolę nad Extreme 2000 PRO i drukowanym obiektem. Możesz kontrolować temperaturę dyszy i stołu, ale także regulować światło, dokonywać wymiany filamentu i wiele więcej. Co więcej, możesz odtworzyć filmy instruktażowe dotyczące konserwacji. Dzięki wbudowanej kamerze możesz sprawdzić postęp drukowania bezpośrednio z urządzenia mobilnego.
Ekstruder Dual-Feed – najbardziej wszechstronne rozwiązanie
Innowacyjny i wszechstronny ekstruder z napędem bezpośrednim został zaprojektowany we własnym zakresie do ciągłego drukowania 24/7.
Ekstruder Dual-Feed może drukować obiekty dwukolorowe, ale może być również używany jako ekstruder mono po włożeniu 2 takich samych szpul z filamentem. Łatwo wymienialną dyszę można wymienić na dyszę o mniejszej/większej średnicy, aby zoptymalizować jakość druku w stosunku do czasu.
Całkowicie zamknięta obudowa w połączeniu z podgrzewanym stołem pozytywnie wpływa na jakość wydruku przedmiotu, ale także redukuje dźwięk maszyny o 40%. Przezroczyste drzwiczki pozwalają w każdej chwili monitorować proces drukowania. Ze względów bezpieczeństwa drzwi można otworzyć tylko wtedy, gdy drukowanie jest wstrzymane. Extreme 2000 PRO jest przygotowany do integracji z filtrem powietrza, a wyciąg powietrza BOFA można opcjonalnie dodać do maszyny.
Extreme 2000 PRO został zaprojektowany tak, aby zawierał wszystkie kluczowe funkcje bez poświęcania gabarytu wydruków. Pomimo ogromnego obszaru roboczego Extreme 2000 PRO jest optymalny dla wszystkich miejsc pracy. Szpule filamentu i skrzynka kontrolna są zintegrowane z zamkniętą obudową i otwierają się, aby zapewnić łatwy dostęp po lekkim naciśnięciu paneli. 7-calowy ekran dotykowy jest ergonomicznie umieszczony na poziomie wygodnym dla użytkownika.

Technologia druku FDM/FFF (Fused Deposition Modeling)
Wymiary Opakowania 1410x1100x2380 mm (LxWxH)
Wymiary 1340x1050x2240 mm (LxWxH)
Obszar roboczy 700x700x1700 mm (XYZ)
Grubość warstwy 0.2 – 0.9 mm (depending on the nozzle)
Średnica filamentu 1.75 mm
Średnica głowicy drukującej 0.4, 0.8, 1.2 mm (easy to swap)
Liczba głowic Mono- or Dual-Feed extruder developed in-house
Powierzchnia stołu roboczego Heated aluminium build plate
Temperatura platformy up to 60 °C (heated in 10 minutes, 230 V)
Kalibracja platformy roboczej automatic build plate leveling
Kamera z podglądem Tak
Łączność Wi-Fi, USB port, Ethernet
Oprogramowanie Simplify3D
Gwarancja 12 miesięcy

Recenzje

Rated 5.00 on the scale 1 - 5 based on 1 customer reviews

Wielkoformatowa drukarka 3D: niezawodna, bezpieczna i funkcjonalna

Builder Extreme 2000 PRO, to wielkoformatowa drukarka 3D, która jest dostarczana do Klienta w pełni zmontowana. Siedmiocalowy interfejs z ekranem dotykowym, jest umieszczony na wysokości, na której wygodnie jest z niego korzystać. Przydatną funkcją jest blokada drzwiczek - otworzą się one tylko wtedy, gdy drukowanie nie jest wykonywane lub jest wstrzymane. W celu zwiększenia bezpieczeństwa, producent oferuje dodatkowo możliwość dodania wyciągu powietrza BOFA. System UPS, automatyczna kalibracja platformy - wszystko po to, aby umożliwić użytkownikowi tej drukarki, bezproblemowe drukowanie wielkogabarytowych modeli.

Czy ta opinia była pomocna? Tak Nie