Builder Extreme 3000 PRO

Producent: Builder

Builder

Extreme 3000 PRO jest stworzony do produkcji 24/7. Dzięki wyjątkowo dużej objętości roboczej 1100x1100x820 mm XYZ idealnie nadaje się do zastosowań przemysłowych. Dzięki wielkoformatowemu drukowi 3D masz pełną swobodę projektowania i możesz drukować duże części w jednym kawałku. Rama została zaprojektowana w taki sposób, abyś miał łatwy dostęp do platformy roboczej z obu stron po zdjęciu paneli bocznych. W zestawie znajdują się 3 różne średnice dysz, 0,4, 0,8 i 1,2 mm, aby zoptymalizować jakość druku i czas pod kątem Twoich potrzeb. Maszyna jest w pełni wyposażona w takie funkcje, jak podgrzewany stół, wykrywanie filamentu, akumulator i automatyczne poziomowanie stołu.


Extreme 3000 PRO ma wyjątkowo duże pole robocze 1100x1100x820 mm XYZ. Pozwala to drukować pełnowymiarowe prototypy, części, statuetki w jednym kawałku. Objętość zabudowy wynosząca niecałe 1 m3 jest idealnym rozwiązaniem do zastosowań przemysłowych druku 3D.
Extreme 3000 PRO został zaprojektowany do drukowania bardzo dużych części, ale istotna jest również łatwość usunięcia wydruków z platoformy. Dlatego maszyna posiada zdejmowane panele po lewej i prawej stronie. Zdejmując panele, masz łatwy dostęp do usuwania wydruków lub wykonywania wszelkich czynności konserwacyjnych na urządzeniu, jeśli zajdzie taka potrzeba.
Pomimo dużej objętości zabudowy maszyna jest łatwa w obsłudze. Duży wyświetlacz dotykowy pozwala na pełną kontrolę nad maszyną
podczas drukowania. Wielkoformatowe drukowanie 3D staje się łatwe i bezproblemowe dzięki funkcjom, takim jak wykrywanie filamentu i akumulator zabezpieczający drukarkę przed utratą zasilania. 
Extreme 3000 PRO jest wyposażony w 3 różne średnice dysz, które pozwalają wybrać odpowiednią jakość druku i czas do określonych potrzeb. Do zakupu dołączona jest dysza 0,4, 0,8 i 1,2 mm. Dysza 0,4 mm jest często używana do części, które muszą być dokładne, 0,8 mm do drukowania prototypów w ciągu kilku dni i 1,2 mm do drukowania części w ciągu kilku godzin i części, które zostaną po wydruku dodatkowo obrobione.

Technologia druku FFF (Fused Filament Fabrication)
Wymiary 1500x1380x1550 mm (LxWxH)
Waga 285 kg
Obszar roboczy 1100x1100x820 mm (XYZ)
Grubość warstwy 0.4 mm nozzle – 0.2 – 0.3 mm 0.8 mm nozzle – 0.2 – 0.7 mm 1.2 mm nozzle – 0.3 – 0.9 mm
Średnica głowicy drukującej 0.4 standard, 0.8 and 1.2 mm are included
Liczba głowic Dual extruder with one nozzle (3 nozzle diameters included)
Temperatura platformy Heated aluminium plate up to 60°
Kalibracja platformy roboczej Automatic bed leveling
Kamera z podglądem Tak
Łączność USB, Wi-Fi, Ethernet
Gwarancja 12 miesięcy

Recenzje

Rated 5.00 on the scale 1 - 5 based on 1 customer reviews

Holenderska jakość produkcji w wielkim formacie: 1100x1100x820 mm

Ciężko stwierdzić, czy w pierwszej kolejności uwagę przykuwa cena tej drukarki, czy jej gabaryty. Jeśli poszukujesz sprawdzonego i profesjonalnego sprzętu do drukowania wielkoformatowych modeli, to trafiłeś na odpowiednią maszynę. Całkowicie zamknięta komora drukarki, ekstruder z podwójnym podajnikiem, wymienne dysze, wszystko po to by zagwarantować niezmiennie dobrą jakość druku i możliwość dostosowania jego parametrów do naszych potrzeb. Pomimo swoich wielkich rozmiarów, drukarka jest łatwa w obsłudze. Duży dotykowy wyświetlacz pozwala na pełną kontrolę nad maszyną podczas drukowania. Wielkoformatowe drukowanie 3D staje się łatwe i bezproblemowe dzięki funkcjom takim jak czujnik filamentu i system UPS przydający się w przypadku utraty zasilania.

Czy ta opinia była pomocna? Tak Nie