Creality Sermoon D1

2 999,00 zł brutto
2 438,21 zł netto

Producent: CREALITY 3D

Drukarka 3D wykorzystująca do tworzenia wydruków technologię przyrostową FFF/FDM, która polega na roztapianiu materiału termoplastycznego i nanoszeniu w ten sposób kolejnych warstw wydruku. Sermoon D1 pozwala tworzyć modele o maksymalnych wymiarach 280 x 260 x 310 mm. Wykorzystuje filament o średnicy 1,75 mm.

CREALITY 3D

Drukarka 3D wykorzystująca do tworzenia wydruków technologię przyrostową FFF/FDM, która polega na roztapianiu materiału termoplastycznego i nanoszeniu w ten sposób kolejnych warstw wydruku. Sermoon D1 pozwala tworzyć modele o maksymalnych wymiarach 280 x 260 x 310 mm. Wykorzystuje filament o średnicy 1,75 mm. Ma wbudowany czujnik informujący o braku materiału do drukowania. Dzięki zastosowaniu podwójnych śrub trapezowych w osi ruchu Z, urządzenie charakteryzuje się zwiększoną stabilnością i precyzją pracy. Drukarka 3D posiada aluminiową konstrukcję o wymiarach 500 x 500 x 531 mm. Komora ma zabudowane boczne ścianki. Na jej frontowej części znajdują się dwuskrzydłowe drzwiczki.

Modułowa konstrukcja urządzenia

Drukarka 3D dostarczana jest w formie urządzenia do samodzielnego montażu (DIY). Elementy konstrukcyjne są dobrze spasowane, nie sprawiają trudności w trakcie składania. Dzięki samodzielnej instalacji użytkownik może poznać budowę drukarki i jeszcze lepiej zrozumieć zasady działania urządzenia. Po złożeniu Creality Sermoon D1 uzyskujemy urządzenie łączące precyzję pracy ze świetnym wyglądem. Stabilna aluminiowa rama i przezroczyste ścianki boczne prezentują się naprawdę wyjątkowo.

Półzamknięta komora robocza

Creality Sermoon D1 ma ścianki boczne wykonane z przezroczystego materiału, pozwalającego na stałą obserwację powstającego modelu 3D. Górna część urządzenia nie jest zabudowana, pozwala na łatwy dostęp do elementów drukujących urządzenia. Metalowa postawa zapewnia stabilność w trackie pracy. Srebrnoszare aluminiowe stelaże o łukowych krawędziach, oprócz funkcji konstrukcyjnej podkreślają również walory estetyczne urządzenia.  

Podwójna oś Z

Model Creality Sermoon D1 wykorzystuje rozwiązania konstrukcyjne oparte  na podwójnej osi Z. Za pionowy ruch stołu roboczego odpowiadają dwie śruby trapezowe umieszczone po jego bokach. Są napędzane dwoma silnikami krokowymi. Zastosowane wysokiej jakości łożyska i elementy V-wheel zapewniają dodatkową stabilność w trakcie przesuwu elementów drukujących urządzenia.

Autorska płyta główna i wydajny zasilacz

Creality Sermoon D1 wykorzystuje autorską płytę główną firmy Creality. Komponent charakteryzuje się dużą wydajnością. Jest jednocześnie bardzo cichy w trakcie działania. W drukarce zastosowano również unowocześniony zasilacz, zapewniający wysoką efektywność i bezpieczeństwo pracy.  

Hotend Creality Sermoon D1

Drukarka posiada w całości metalowy, precyzyjny system wytłaczania filamentu oparty na mechanizmie direct drive. Głowica hotend zakończona ulepszoną dyszą, pozwala wydajnie i równomiernie nanosić kolejne warstwy filamentu. System chłodzenia pozwala na utrzymanie odpowiedniej temperatury druku.

Pozostałe funkcjonalności drukarki Creality Sermoon D1

  • Dotykowy wyświetlacz 4,3''. Kolorowy wyświetlacz dla łatwiejszego korzystania, został pochylony pod kątem 45°
  • Duże pokrętła umieszczone pod stołem grzewczym, ułatwiają jego poziomowanie
  • Powierzchnia robocza pokryta jest szkłem karborundowym, które zapewnia lepszą adhezję wydruku, ułatwiając jednocześnie oderwanie gotowego modelu po zakończeniu pracy
  • Precyzyjny czujnik filamentu pozwala w przypadku wykrycia wyczerpania materiału, jego przerwania lub nagłego zaniku zaniku zasilania, bezpiecznie zatrzymać pracę urządzenia, nie uszkadzając przy tym wydruku 

Technologia druku FDM
Wymiary 500 x 500 x 531 mm
Waga 20,5 kg
Obszar roboczy 280 x 260 x 310 mm
Grubość warstwy od 0,1 mm do 0,4 mm
Średnica filamentu 1,75 mm
Średnica głowicy drukującej standardowa: 0,4 mm (opcjonalnie 0,2 mm / 0,8 mm / 1,2 mm)
Zakres temperatury pracy dyszy maks. 250°C
Temperatura platformy maks. 100°C

Recenzje