F3DFilament Scaffold 1,75mm

109,00 zł brutto
88,62 zł netto

Producent: F3D FILAMENT

Rodzaj: Scaffold

Temperatura druku: 225-250°C

Temperatura stołu: 70-90°C

F3D FILAMENT

Scaffold jest to filament przeznaczony jako materiał podporowy. Składa się głównie z polistyrenu wysokoudarowego (HIPS) z dodatkami, dzięki którym Scaffold zawdzięcza niski skurcz podczas druku. Materiał ten charakteryzuje się stosunkowo niska gęstością, odpornością na wilgoć oraz cechuje się wysoką udarnością. Swoje zastosowanie znalazł jako materiał do wytwarzania obudowy urządzeń, elementów mebli, manekinów wystawowych, pojemników itp.

 

Oferowany przez nas materiał jest typowym materiałem podporowym stosowanym w drukarkach dwu-ekstruderowych. Jednak sprawdza się on również w druku jako materiał bazowy. Scaffold charakteryzuje się temperaturą druku od 225°C oraz niskim skurczem, jednak w celu lepszej kontroli nad procesem wychładzania zaleca się stosowanie grzanego stołu.

 

W naszej ofercie Scaffold dostępny jest w barwie naturalnej o wymiarach 1,75 mm i 2,85 mm. Gotowa szpula filamentu, o wadze netto 1 kg, pakowana jest hermetycznie wraz z środkiem osuszającym, by zapewnić Państwu suchy, gotowy do druku zaraz po rozpakowaniu produkt.

Recenzje