Compositum PCABS EH™ 2.85mm

209,00 zł brutto
169,92 zł netto

Producent: HMF Chemical

HMF Chemical

Compositum PCABS EH™ - Materiał PCABS dedykowany dla zastosowań przemysłowych i profesjonalnych, systemu otwartych oraz zamkniętych drukarek 3D FDM. Jest to najbardziej wytrzymały materiał z grupy tworzyw styrenowych dostępnych w gamie Compositum™. Ze względu na wzorcową spójność warstw doskonale sprawdza się do druku dużych i skomplikowanych modeli bez konieczności posiadania zamkniętej lub grzanej komory. Modele wytworzone z filamentu PCABS EH™ są bardzo dobrze obrabialne, a wytrzymałość gwintów wewnętrznych jest porównywalna z gwintami wykonanymi w aluminium. Materiał ten dodatkowo ze względu na bardzo dobre właściwości samo-smarowne idealnie sprawdza się przy prototypowaniu i wytwarzaniu elementów ślizgowych.

 

PCABS EH™ pozwala na uzyskanie idealnej powierzchni bocznej pozbawionej jakichkolwiek pęknięć. Posiada znacząco zwiększoną odporność termiczną, dzięki czemu wydruki nie odkształcają się i mogą pracować w sposób ciągły przy temperaturze dochodzącej do blisko 105°C. Skurcz liniowy określony na drukarkach otwartych nie przekracza poziomu 0,5%. Filament PCABS EH™ podobnie jak cała rodzina filamentów Compositum odznacza się niskim stopniem wydzielania substancji lotnych oraz bardzo niską absorpcją wilgoci, dzięki czemu nie zachodzi potrzeba stosowania substancji pochłaniających wilgoć. Materiał ten dostępny jest w dwóch średnicach: 1.75mm oraz 2.85mm. Paleta standardowych kolorów obejmuje dwie wersje: kość słoniową oraz czarną.

 

Wiodące zastosowanie:

Elementy bardzo mocno obciążone mechanicznie, części ciągów technologicznych, maszyny i urządzenia, modele poddawane dalszej obróbce ubytkowej i mechanicznej - skrawanie, szlifowanie, gwintowanie, modele wymagające temperatury pracy powyżej 100°C

Zalecane parametry druku:

Głowica - 255-265°C
Brak chłodzenia wydruku
Stół – 90-120°C (COROPad), 100-120°C (C-Stick)

Tolerancja wytłoczenia:  0.01 odchylenia względnego pola przekroju na całej długości

Masa materiału na szpuli: 1.0 kg

Dostępny za zamówienie: Na szpulach 2.5kg, na szpulach 4.0kg, 10.0kg, w innych wersjach kolorystycznych

Dodatkowo: Filamentem Compositum PCABS EH™ napełniamy kartridże do drukarek 3D firmy Stratasys

Recenzje