Robo R1

3 299,00 zł brutto
2 682,11 zł netto

Producent: ROBO 3D

Na drukarce 3d mogą powstawać przedmioty domowego użytku, biżuteria, zabawki, klocki, akcesoria do elektroniki, elementy potrzebne majsterkowiczom i modelarzom, makiety budynków, modele pojazdów, elementy wystroju wnętrz, figurki osób, postaci oraz wszystko to co zaprojektujesz.

ROBO 3D

Drukarka 3D ROBO 3D R1

Na drukarce 3d mogą powstawać przedmioty domowego użytku, biżuteria, zabawki, klocki, akcesoria do elektroniki, elementy potrzebne majsterkowiczom i modelarzom, makiety budynków, modele pojazdów, elementy wystroju wnętrz, figurki osób, postaci oraz wszystko to co zaprojektujesz.

W fotografii ,drukarka ROBO3d może służyć do wykonywania podświetlanych płaskorzeźb. Wystarczy przekonwertować plik foto na plik 3d a następnie wydrukować. Gotowy projekt po podświetleniu np. płomieniem świeczki będzie wyglądał imponująco.

Druk części zamiennych. Coraz więcej producentów udostępnia swoim klientom pliki 3d z modelami części zamiennych do urządzeń. Np. potrzebujesz koło zębate do kopiarki i masz dwie możliwości. Pierwsza to zamawiasz oryginalną część za którą płacisz 30Euro + koszt wysyłki i czekasz 10 dni na dostawę. Druga możliwość , pobierasz ze strony producenta plik .stl i drukujesz koło zębate w 15 minut, koszt wydruku to 30 euro centów. Ty tu decydujesz.

Drukarka ROBO3D model R1 to najbardziej uniwersalna drukarka jaką możesz znaleźć na rynku. Dlaczego ROBO jest najlepszy ? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

R1 to w pełni automatyczna drukarka, a to oznacza, że nie musisz znać się na konfigurowaniu drukarki. Drukarka po wyjęciu z kartonu, po podłączeniu do komputera i po zainstalowaniu oprogramowania sama się skalibruje. Nie musisz tracić czasu na ręczne ustawianie głowicy i regulowaniu odległości między głowicą a blatem roboczym. Drukarka zrobi to sama i zrobi to idealnie.

1.png

Kolejnym atutem jest doskonała metalowa głowica. Co daje głowica typu FULL METAL? Głowica w całości wykonana z metalu pozwala na drukowanie w wysokich temperaturach, równo rozprowadza ciepło, idealnie podgrzewa filament oraz szybko się nagrzewa. Najważniejsza zaleta jednak to możliwość drukowania każdym rodzajem filamentu np. drewnopodobnym, gumowym , imitującym cegłę, PET,HIPP, ABS, PLA, rozpuszczalnymi w wodzie i wieloma innymi.  Nie musisz używać oryginalnych filamentów i kartridży zalecanych przez producenta, nie musisz płacić podwójnie za filament. Ty sam decydujesz jaki filament dzisiaj kupisz. Masz pełną swobodę dzięki ROBO3D.

Drukowanie jednym kliknięciem. Dokładnie tak to wygląda, oprogramowanie samo wybierze ustawienia odpowiednie dla używanego filamentu. Ty tylko klikasz  „DRUKUJ” i cieszysz się idealnymi wydrukami.

Dokładność 100 mikronów. Maksymalna wysokość warstwy to 100mikronów w najwyższej jakości wydruku, 200 mikronów dla średniej jakości i 300 dla szybkich , codziennych wydruków.

Oprogramowanie w języku polskim. Banalnie proste i przyjazne dla użytkownika,  Matter Control to w tej chwili najlepszy program do wydruków 3d i to całkowicie za darmo. Program automatycznie rozpoznaje drukarkę ROBO3D i świetnie się z nią „dogaduje”.  Matter Control to program dla początkujących oraz średnio i zaawansowanych użytkowników.  

ROBO3D daje użytkownikowi możliwość rozbudowy. Co to znaczy? To znaczy, że do drukarki można zamontować wyświetlacz LCD z slotem na karty pamięci. Dzięki niemu drukarka może pracować w trybie Stand Alone i nie musi być podłączona do komputera. To pozwala na ustawienie drukarki w dowolnym miejscu w mieszkaniu, biurze czy pracowni, bez plątaniny kabli i z dala od komputera.

Do wykonywania bardzo precyzyjnych wydruków w najwyższej możliwej jakości można zastosować HIGH-END’ową głowicę z wymiennymi dyszami. Standardowa dysza ma średnicę 0,4mm a głowica E3D pozwala na używanie głowic o średnicach od 0.2mm do 1,2mm.  W innych drukarkach musisz zadowolić się głowicą zamontowaną na stałe. Z ROBO3D masz wybór.

Robo3d w samym roku 2014 znalazł prawie 4tys nabywców na całym świecie. Wszystko dzięki wyjątkowej konstrukcji, miłej dla oka obudowie oraz dzięki świetnym parametrom. Robo oferuje znacznie więcej niż drukarki za kilkakrotnie wyższą cenę a wszystko dlatego ,że jest stworzony przez pasjonatów z Californii których celem jest spopularyzowanie druku 3d na całym świecie.

2.png

Wymiary drukarki bez szpuli38.1 x 55.88 x 46.35 cm
Waga11 kg
Obszar roboczy254 x 228.6 x 203.2 mm
Grubość warstwy100 mikronów / 100 i 300
Rodzaj filamentówABS/PLA + każdy inny
Zakres temperatury pracy dyszy180-262˚C
Temperatura platformy20-120˚C
Gwarancja12 miesięcy (Możliwość przedlużenia za dopłatą)