Skanery 3D stworzone w celu dokładnego i szybkiego pomiaru danych 3D zrewolucjonizowały możliwości wydruku trójwymiarowego oraz wiele gałęzi przemysłu. Skanowanie 3D obecnie jest bardzo często wykorzystywane w procesie modelowania. Skaner analizuje obiekt lub otoczenie i zbiera dane, które przekształcane są w model 3D. Taki plik w formie cyfrowe...

Skanery 3D stworzone w celu dokładnego i szybkiego pomiaru danych 3D zrewolucjonizowały możliwości wydruku trójwymiarowego oraz wiele gałęzi przemysłu. Skanowanie 3D obecnie jest bardzo często wykorzystywane w procesie modelowania. Skaner analizuje obiekt lub otoczenie i zbiera dane, które przekształcane są w model 3D. Taki plik w formie cyfrowej może zostać wykorzystany do wydrukowania i dokładnego powielenia danego obiektu, którego omodelowanie od zera wymagałoby ogromu pracy lub nawet byłoby niemożliwe ze względu na skomplikowaną budowę i mnogość detali. Skan 3D może również stanowić punkt wyjścia dla Twojego nowego projektu - intuicyjne oprogramowanie pozwala na edycję zeskanowanych obiektów.

Skaner 3D dla każdego

W naszym sklepie znajdziesz zróżnicowany asortyment z szeroką gamą produktów o różnych rozmiarach, możliwościach i cenach. W ofercie dostępne są wysokiej jakości skanery 3D znanych marek tj. RangeVision, XYZPrinting, Artec, Einscan Shining 3D, Mater and Form i Thunk3. Proponujemy modele ręczne i stacjonarne, w tym ze statywem oraz biurkowe. Zastosowanie w nich nowoczesnych technologii pozwala na precyzyjne skanowanie różnego rodzaju obiektów. Najpopularniejsze modele to EinScan SE oraz SP.


Niezależnie od tego, czy szukasz skanera 3D klasy podstawowej, odpowiedniego dla hobbystów, bardziej wydajnego modelu do szybkiego pomiaru danych i dokładnego skanowania artefaktów lub części, czy też przemysłowego skanera 3D, który poradzi sobie w kontroli jakości i inżynierii odwrotnej. W naszej ofercie skanerów 3D znajdziesz odpowiedni model dopasowany do Twoich potrzeb. Oferujemy skanery laserowe, wyposażone w kolorowe kamery, a także modele pracujące w technologii światła strukturalnego bądź niebieskiego. Te ostatnie zaprojektowane zostały z myślą o skanowaniu zarówno bardzo małych (np. biżuterii) jak i wielkogabarytowych przedmiotów np. samochody). Ze względu na mobilność dzielimy je na skanery stacjonarne, ręczne i hybrydowe. Modele stacjonarne stawia się na statywie lub ramieniu pomiarowym. Znajdują zastosowanie w przypadku obiektów dużych np. budynków. Skanery ręczne są mobilne i wygodne w użyciu, wykorzystywane do skanu małych i średnich obiektów. W naszym sklepie oferowane są wszystkie rodzaje skanerów. Są one szybkie i proste w obsłudze, nie wymagają od użytkownika posiadania zaawansowanych umiejętności. W zależności od wybranego modelu, skanery 3D pozwalają uzyskać mniej lub bardziej precyzyjne detale. Skanery 3D różnią się parametrami tj. dokładność oraz szybkość pomiaru i przetwarzania. Dodatkowo mają inne zakres roboczy i odległość skanowania.

Digitalizacja 3D coraz bardziej popularna


Digitalizacja inaczej ucyfrowienie to skopiowanie obiektów fizycznych i przekształcenie ich w dane cyfrowe. Skanery 3D mają bardzo szerokie zastosowanie. Często na podstawie skanu tworzone są modele do gier 3d, czy demonstracji AR i VR. Coraz popularniejsze jest zastosowanie skanerów 3D do archiwizowanie eksponatów historycznych i dzieł sztuki. Urządzenia do digitalizacji stosowane są przez inżynierów i projektantów w różnych gałęziach przemysłu. Wykorzystywane w różnych branżach m.in. do projektowania produktów, produkcji masowej i w kontroli jakości na całym świecie. Z tych urządzeń pomiarowych korzystają placówki medyczne, kontrola jakości w przemyśle, pracownie ortopedyczne, gabinety fizjoterapeutów, technicy stomatologiczni oraz małe prywatne i duże kliniki stomatologiczne. Jeśli nie możesz się zdecydować jaki model wybrać, skontaktuj się z nami, znajdziemy rozwiązanie dopasowane do Twoich preferencji i potrzeb.

Więcej Mniej

Skanery 3D 

Pokazuje 1 - 25 z 25 elementów
Pokazuje 1 - 25 z 25 elementów