Original Prusa SL1 kit DIY

5 890,00 zł brutto
4 788,62 zł netto

Wyświetl historyczną cenę produktu

Historyczna cena produktu

Original Prusa SL1 kit DIY

Rozszerzona gwarancja door2door:: Tak, poproszę! (+ 246 zł brutto) Nie, dziękuję!

Instalacja oraz szkolenie na terenie kraju:: Tak, poproszę (+ 1999 zł brutto) Nie, dziękuję!

Najniższa cena produktu z dnia

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni to

Producent: Prusa Research

Oryginalna Prusa SL1 to otwarta drukarka 3D SLA opracowana i wyprodukowana przez firmę Futur3D. 

Prusa Research

Wielokrotnie nagradzane drukarki 3D FDM Original Prusa i3 zyskały powszechne uznanie we wszystkich zakątkach świata. Czas zrobić to samo z technologią SLA.

Oryginalna Prusa SL1 to otwarta drukarka 3D SLA opracowana i wyprodukowana przez firmę Futur3D. Oparty jest na procesie drukowania MSLA. W przeciwieństwie do oryginalnych maszyn Prusa i3, ta drukarka wykorzystuje panel LCD o wysokiej rozdzielczości i diodę UV LED do utwardzania cienkich warstw żywicy, aby uzyskać niespotykany poziom szczegółowości.

Dokładność wydruku oraz ruchoma, pochylna platforma

SL1 może osiągnąć wysokość warstwy zaledwie 0,01 mm. Jednak większość użytkowników powinna pozostawać w zalecanym zakresie 0,025 - 0,1 mm na warstwę.

Wysoka prędkość oraz giętka folia FEP

Wysokowydajne promieniowanie UV utwardzi jedną warstwę na raz, co zajmie około 6 sekund, a następnie platforma drukowania zostanie uniesiona, aby drukarka mogła rozpocząć tworzenie kolejnej warstwy

Wyjmowany zbiornik żywicy SL1 ma elastyczną przezroczystą folię FEP na spodzie. Materiał FEP jest tani i łatwo dostępny. W przypadku zarysowania lub uszkodzenia folii FEP w jakikolwiek sposób, wymiana jest całkiem łatwa - wystarczy odkręcić kilka śrub, usunąć uszkodzoną folię i zainstalować nową.

Automatyczna kalibracja oraz Stabilna Konstrukcja

Nie musisz kalibrować przed każdym wydrukiem! Platforma drukująca jest połączona z ramieniem głównym za pomocą przegubu kulowego, więc jeśli ją poluzujesz i rozpoczniesz automatyczną kalibrację, silnik z prętem trapezowym obniży platformę drukowania, aż delikatnie uderzy w dno zbiornika żywicy.

Sensor poziomu żywicy,system filtracji

SL1 posiada unikalny czujnik poziomu żywicy, który znajduje się w złożu żywicy (zwanym także "zbiornikiem"). Pomaga wlewać optymalną ilość polimeru do zbiornika, a także powiadamia Cię, gdy żywica jest na wyczerpaniu i wymaga uzupełnienia, co zapobiega sytuacji, w której zabrakło by materiału w trakcie wydruku.

Dodatkowe funkcje

Całe urządzenie jest sterowane za pomocą pełnokolorowego ekranu dotykowego LCD, a gcod można przesłać za pomocą napędu flash USB. Istnieje również łączność LAN i Wi-Fi, co pozwala nam robić fajne rzeczy oprócz przesyłania gcodu - na przykład umożliwia kontrolowanie drukarki za pomocą przeglądarki internetowej. Nawet na telefonie!

Technologia druku SLA
Wymiary 400 × 237 × 225
Obszar roboczy 120 × 68 × 150
Grubość warstwy 0.025–0.1 mm
Łączność USB, Wi-Fi, LAN, Ekran LCD

Recenzje