Formlabs Form 3

20 787,00 zł brutto
16 900,00 zł netto

Pierwsza na świecie drukarka 3D pracująca w technologii LFS 
(Low Force Stereolithography™)

Formlabs Form 3 - Przedsprzedaż!

Formlabs opracował nową wersję technologii SLA, by uzyskać jeszcze lepsze rezultaty w druku z żywic fotopolimerowych. Drukarka 3D Formlabs Form 3 wykorzystuje technologię LFS (Low Force Stereolithography™), która zapewnia jeszcze wyższą precyzję wytwarzania przy zwiększonej szybkości druku. Za sprawą zmniejszonej plamki lasera do 85 mikrometrów możemy uzyskać bezkonkurencyjną dokładność odwzorowania każdego detalu. Z kolei wbudowane czujniki monitorują pracę urządzenia i utrzymują stałe warunki podczas drukowania, co gwarantuje powtarzalność produkcji. Uzyskaj niezrównaną precyzję druku 3D w jeszcze krótszym czasie.

Technologia SLA w nowym wydaniu

Opracowana przez Formlabs technologia LFS (Low Force Stereolithography) pozwala drukować z dużo większą precyzją w porównaniu z innymi drukarkami 3D SLA.

Dokładniejsze odwzorowanie detali

Ulepszony system optyczny steruje wiązką lasera o wielkości 85 mikrometrów. Zapewnia to wyjątkową precyzję i jakość odwzorowania detali.

Gładka powierzchnia wydruków

Struktury podporowe są jeszcze cieńsze, dzięki czemu modele cechują się gładką powierzchnią. Łatwiejsze usuwanie podpór to także krótszy czas obróbki wydruków.

Dodatkowe cechy

Kompletny ekosystem

Drukarka 3D Form 3 jest kompatybilna z oprogramowaniem PreForm, żywicami Formlabs, stołem roboczym używanym w Form 2 oraz urządzeniami do postprocessingu: Form Wash i Form Cure.

Wygodne przesyłanie plików

Wgraj projekty do druku poprzez Wi-Fi, USB lub Ethernet. Zarządzaj wygodnie wydrukami na dotykowym ekranie o przekątnej 5,5 cala.

Intuicyjne oprogramowanie PreForm. Przygotuj projekt i kontroluj proces drukowania.

Technologia drukuLow Force Stereolithography™ (LFS)
Wymiary40.5 × 37.5 × 53 cm
Obszar roboczy145 × 145 × 185 mm
Grubość warstwy25 – 300 mikronów
Kompatybilne żywiceformlabs
ŁącznośćWi-Fi (2.4, 5 GHz) Ethernet (1000 Mbit) USB 2.0
OprogramowaniePreform
Gwarancja12 miesięcy