Sinterit Lisa

Producent: Sinterit

Drukarka Sinterit Lisa to wysokiej jakości niezawodne urządzenie, które zostało wyprodukowane przez polskiego producenta z Krakowa. 

Sinterit

Drukarka Sinterit Lisa to profesjonalna drukarka SLS dostępna w przystępnej cenie. Innowacyjne rozwiązania sprawiły, że jest to idealne rozwiązanie dla osób, które potrzebują wysokiej jakości wydruków, gdyż zapewnia ona tak wysoką precyzję druku trwałych prototypów o wysokiej wytrzymałości, jak drukarki przemysłowe. Dzięki temu stała się topowym urządzeniem w Polsce i za granicą. Drukarka laserowa Sinterit Lisa pracująca w technologii SLS to świetny wybór dla projektantów, inżynierów i przedsiębiorców. Dodatkowo polecana jest dla studentów szkół wyższych i uniwersytetów. Ten model Sinterit został wielokrotnie nagrodzony jako niezawodna i dokładna drukarka 3D.

Drukarka Sinterit Lisa działa w technologii SLS, czyli selektywnego spiekania laserem. Proszek najpierw ładowany jest na stół podający i rozprowadzany warstwowo na platformie roboczej. Komora budowania zostaje podgrzana celem ogrzania proszku do odpowiedniej temperatury, a następnie laser spieka proszek, tworząc nasz wydruk 3D. W naszej ofercie znajdziesz różnego rodzaju proszki SLS. Użytkownicy Sinterit Lisa, mogą za jej pomocą drukować z różnego rodzaju materiałów np. mocnego PA12, materiałów elastycznych i półplastycznych, TPE i wielu innych produktów. Dzięki zastosowaniu oprogramowania Sinterit Studio Advanced możliwe jest drukowanie z materiałów innych firm - w tym przypadku celem producenta Sinterit było zwiększenie wszechstronności drukarki Sinterit Lisa. Dodatkowo drukarka ta zapewnia możliwość tworzenia obiektów, w krótkim czasie. Zastosowanie piaskarki - Sinterit Sandblaster oraz przesiewacza proszku - Powder Sieve dodatkowo skraca proces produkcji wydruku. Nasz sklep zapewni Państwu wsparcie techniczne i serwisowe. Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Kluczowe zalety drukarki Lisa

 • grzany system dostarczania proszku, przestrzeń robocza oraz przestrzeń do chłodzenia wydruku
 • prędkość skanowania do 500 mm/s
 • precyzja: Lisa oferuje wysoką dokładność druku 3D, do 0,1 mm.
 • laser diodowy o mocy 5W
 • wyjmowany pojemnik z przesypem
 • ekonomiczny system odzyskiwania proszku: pozwala na ponowne wykorzystanie proszku (nawet do 70%)
 • kompaktowy rozmiar: 620 x 400 x 660 [mm] | 24,4 x 15,8 x 26,0 [cal]
 • przestrzeń robocza: 130 x 170 x 130 mm
 • wbudowany mikrokomputer zapewniający autonomiczną pracę urządzenia
 • intuicyjna aplikacja sieciowa wraz z podglądem pracy urządzenia przez kamerę zainstalowaną w jej wnętrzu
 • łączność Wi-Fi: bezprzewodowa komunikacja z drukarką 3D do zdalnej obsługi maszyny
 • 4-calowy ekran dotykowy: dla bardziej przyjaznej obsługi urządzenia
 • brak podpór, dzięki technologii SLS wydruki 3D nie wymagają konstrukcji podpór
 • powtarzalność wydruków: możesz drukować wiele takich samych elementów jednocześnie
 • ekonomiczny system odzyskiwania proszku: pozwala na ponowne wykorzystanie materiału proszkowego (nawet do 70%)
 • łatwa konserwacja: łatwy dostęp do górnej jednostki grzewczej
 • rama stalowa: większe bezpieczeństwo, usuwanie luzów oraz uproszczony montaż
 • stopki montażowe: gumowe końcówki zapobiegają przesuwaniu się drukarki
 • stalowa osłona izolacyjna zapewnia lepszą izolację termiczną i wydłuża żywotność izolacji
 • nowoczesny design

Producent Sinterit zmodernizował Lisę, zapewniają większą objętość druku, z wymiarem przekątnej wydruku zwiększonym z 227 do 245 mm. Stół drukujący ma teraz również ulepszone ogrzewanie, co ułatwia drukowanie w 3D większych obiektów.

drukarka sinterit lisa

Funkcja Plug-and-play sprawia, że drukarka Sinterit Lisa jest gotowa do użycia zaraz po wyjęciu z pudełka. Wystarczy wpiąć kabel zasilający i możemy przystąpić do pracy. Dodatkowo nie wymaga kalibracji.

Doświadcz nowej jakości wydruków nieosiągalnej przy użyciu innych technologi druku.

Uciążliwe usuwanie materiału podporowego, który zostawia ślady? Nie w przypadku drukarki Lisa.

Podczas jednej sesji drukowania możesz wydrukować jeden duży obiekt lub wiele obiektów jednocześnie, podpory nie są potrzebne. Dużą zaletą urządzeń SLS jest fakt, że cała komora wypełniona jest proszkiem, który podtrzymuje wydruk, eliminując konieczność stosowania pomocniczych konstrukcji podporowych. Dzięki temu ruchowe mechanizmy mogą być drukowane podczas jednej sesji na raz i nie wymagają późniejszego składania.

ruchomy wydruk

Drukarka Lisa umożliwia wydruk gotowych obiektów w tym ruchomych części mechanicznych gotowych do użytku zaraz po zakończeniu procesu i oczyszczeniu wydruku z pozostałego proszku. Ta drukarka Sinterit daje możliwość tworzenia prototypów, które charakteryzują się niebywałą szczegółowością i wysoką wytrzymałością.

Każda drukarka Sinterit zanim trafi do sklepów jest precyzyjnie kalibrownana i testowana przez doświadczonych pracowników.

Wymiary 650 x 550 x 400 mm
Waga 35 kg
Obszar roboczy 150 x 200 x 150 mm
Grubość warstwy 0.06 – 0.15 mm
Kamera z podglądem Wbudowana kamera
Rozdzielczość druku X-Y 50 μm; Z 10 μm
Zasilanie jednofazowe
Łączność Komunikacja za pomocą Wi-Fi
Oprogramowanie Sinterit Studio 2016
Format plików STL, OBJ, 3DS, FBX

Recenzje

Rated 5.00 on the scale 1 - 5 based on 1 customer reviews

Pierwsza na rynku i najlepsza kompaktowa drukarka 3D SLS

Pierwsza drukarka SLS od krakowskiego producenta. Niezwykle przystępna cenowo, o niewielkich wymiarach, zapewniająca jednocześnie wydajność klasy przemysłowej. Zaskakująco intuicyjna i łatwa w użyciu.

Czy ta opinia była pomocna? Tak Nie