CreatBot DX Plus

11 999,00 zł brutto
9 755,28 zł netto

Producent: CreatBot

Ta solidnie skonstruowana drukarka 3D posiada dwie głowice drukujące, pół zamkniętą komore z przezroczystymi ściankami przez które możemy obserwować proces druku, podgrzewaną szklaną platforme roboczą i extruder rodzaju Bowden.

CreatBot

CreatBot DX - Dual Extruder 

Rozmiar ma znaczenie

Ta solidnie skonstruowana drukarka 3D posiada dwie głowice drukujące, pół zamkniętą komore z przezroczystymi ściankami przez które możemy obserwować proces druku, podgrzewaną szklaną platforme roboczą i extruder rodzaju Bowden. Silczniki krokowe extrudera umieszczone są z tyłu co skutkuje lżejszą głowicą pozwalającą na szybsze drukowanie 3D. CreatBot DX drukuje z dużą dokladnością z materiałów PLA i ABS jak również z innych filamentów wliczając w to rozpuszczalne HIPS i PVA. To wspaniałe urządzenie znajduje zastosowanie w inżynierii i edukacji wytwarzając wiele przedmiotów produkcyjnych, duże modele architektoniczne, rzeźby, przyrządy i wyposazenie.

Ważne informacje:

 • Metalowa konstrukcja
 • Inteligentny ekstruder
 • Automatyczne wyłączanie
 • Multifunkcjonalna klawiatura
 • Ceramiczna platforma robocza
 • Wysoka jakość wydruków
 • System wykrywania filamentu
 • Drukowanie w temperaturach do 400 stopni
 • Kontynuowanie drukowania w przypadku utraty zasilania
 • Całkowicie zamknięta przestrzeń robocza
 • Metalowa konstrukcja

Drukarka 3D wymaga odpowiedniej wagi aby zapewnić stabilną prace. Dlatego metalowa obudowa jest najlepszym rozwiązaniem w drukarkach 3D

Inteligenty extruder

Extruder w CreatBot posiada inteligenty system chłodzenia co zapewnia podawanie filamentu w optymalnej temperaturze przez cały czas. Regulowana wysokość dysz pozwala wyrównać dysze bardzo szybko i prosto. Jest to idealne rozwiązanie gdy chcemy drukować z materiałem wspierającym, różnych materiałów lub po prostu w dwóch kolorach. Wszystkie drukarki CreatBot wyposażone są w podwójny extruder w standardzie.


Automatyczne wyłączanie

CreatBot wyposażny jest w system zarządzania energią. Kiedy wydruk zostanie zakończony i przez 5 minut nie zostanie podjęte żadne działanie drukarka zostanie wyłączona.


Multifunkcjonalna kalawiatura

Drukarka CreatBot posiada multufunkcjonalną kalwiature co czyni ją bardzo łatwą w obsłudze i zapewnia bezpośredni dostęp do wielu funkcji włączając w to ustawianie osi Z, nagrzewania/chłodzenie platformy, wstrzymanie/wznowienie wydruku, wybór karty SD i wiele innych.

Duża objętość wydruku

DX Plus posiada imponującym polem roboczym wynoszącym 300 x 250 x 520 mm. Oznacza to że możemy drukować obiekty wielkości do 52cm i dokładności do 0,04 mm.

System wykrywania filamentu

Jeżeli podczas drukowania skończy sie filament nie obawiaj się drukarka wstrzyma wydruk i pozwoli Ci zmienić filament, potem po prostu wciśnij przycisk wznowienia.


Wydruki w wysokiej temperaturze

Dysze mogą pracować w temperaturze do 400 stopni celcjusza. Oznacza to że możesz używać szerokiego zakresu filamentów. Zapewnia to również stabilną temparature w trakcie drukowania.

Wznawianie wydruku

Jeżeli nastąpi nieoczekiwana utrata zasilania drukarka zapamięta ostatnią pozycje i cofnie filament. Kiedy zasilanie zostanie przywrócone możesz kontynuować drukowanie.

Całkowicie zamknięta przestrzeń robocza

CreatBot posiada całkowicie zamkniętą przestrzeń roboczą co zapobiega zniszczeniu większych wydruków.

W zestawie

 • CreatBot DX Plus z podwójnym extruderem
 • Karta SD
 • Kabel USB
 • Kabel zasilający
 • Zestaw narzędzi
 • Instrukcja obsługi
 • 2 szpule filamentu 1kg 3,00mm
 • Oprogramowanie Cura na karcie SD

Technologia druku FDM
Wymiary drukarki ze szpulą 420*370*790mm
Wymiary 550 x 510 x 910mm (opakowanie)
Waga 30 kg
Waga z opakowaniem 40 kg
Obszar roboczy 300x250x520mm
Grubość warstwy 50 mikronów
Rodzaj filamentów PLA, ABS, HIPS, PVA, PETG, Woodfill i inne
Średnica filamentu 3,0mm
Średnica głowicy drukującej 0,4mm
Zakres temperatury pracy dyszy 350 ℃
Liczba głowic Dwie
Powierzchnia stołu roboczego Podgrzewana platforma ceramiczna
Temperatura platformy 100 ℃
Kalibracja platformy roboczej Ręczna
Czujnik końca filamentu Tak
Maksymalna prędkość drukowania: 120 mm/s
Zasilanie 110/220 V
Łączność USB, Karta SD
Wymagania sprzętowe Windows, Linux, Mac OS, OSX
Oprogramowanie CreatWare Muti-language
Format plików STL, OBJ, GCode, Amf
Dołączony materiał do drukowania: testowa szpula PLA
Gwarancja 12 miesiecy
Pobór mocy 360W

Recenzje

Rated 4.00 on the scale 1 - 5 based on 1 customer reviews

Desktopowa drukarka 3D z pokaźnym polem roboczym: 300x250x520mm

Dwugłowicowa drukarka 3D o stabilnej konstrukcji. Jej dysze są w stanie rozgrzać do 350°C i mają regulowaną wysokość, a platforma osiąga temperaturę do 100°C. Drukarka jest kompatybilna z filamentem 3,0 mm oraz 2,85 mm, po wprowadzeniu jednej małej zmiany w slicerze drukarki. Gratką jest opcjonalny potrójny ekstruder!Drukarka wyposażona w przydatną funckję wznowienia drukowania: możliwe jest zapisywanie i wstrzymywanie wydruków 3D w celu ich późniejszego wznowienia lub zmiany filamentów. Działa to automatycznie w przypadku awarii zasilania, a dodatkowo po zakończeniu drukowania, DX Plus wyłączy się automatycznie. Drukarka ma także czujnik filamentu, który jest w stanie wykryć uszkodzony filament lub jego brak. Myśląc o drukowaniu z filamentów wymagających stałej temperatury, brakuje nam opcjonalnej pokrywy górnej, która dałaby możliwość utworzenia w pełni zamkniętej konstrukcji.

Czy ta opinia była pomocna? Tak Nie